AmpFutbol – właśnie, że tak!

30

W dniach 01.10. – 02.10.2011 w Ośrodku Sportu i Rekreacji Dzielnicy Śródmieście mieszczącym się w Warszawie odbyło się pierwsze w Polsce zgrupowanie piłki nożnej osób po amputacjach (AmpFutbol). Przyjechało 13 graczy z całego kraju.

Mistrzostwo Świata ? Właśnie, że TAK! W taki sposób można podsumować cele jakie wytyczył przed zawodnikami Marek Drogosz, trener, który poprowadził pierwsze zgrupowanie. Już na samym początku zaimponował wszystkim swoją charyzmatyczną przemową, a podczas treningu potwierdził swoje wysokie kwalifikacje poprzez profesjonalne poprowadzenie zajęć. Marek przyjechał ze swoim współpracownikiem Krzysztofem Wajdą, który poprowadził zajęcia z bramkarzami.

Autor tekstu pierwszy z prawej w górnym rzędzie

Po godzinnym treningu rozegrany został mecz Żółci vs Niebiescy (od koloru strojów). Pierwsza historyczna bramka padła w 2. minucie drugiej połowy, a jej strzelcem był Marcin ze Szczawnicy. Ostatecznie, dzięki mądrej grze w obronie i sprawnemu przeprowadzaniu kontrataków drużyna Niebieskich wygrała 3-0. Strzelcem pozostałych goli był Bartek z Poznania.

neoReh - sklep ciekawskich fizjoterapeutów

Każdy z zawodników przyjechał z jakąś ciekawą historią. Zjawili się m.in. zimowy paraolimpijczyk z Vancouver, zdobywca Pucharu Świata Osób Amputowanych w Pływaniu oraz jedyny niepełnosprawny posiadający uprawnienia do samodzielnych skoków spadochronowych.

Zgrupowanie można podsumować jeszcze jednym hasłem: „AmpFutbol ponad podziałami”. Pomimo tego, że zawodnicy są kibicami różnych zespołów to potrafili usiąść przy jednym stoliku, śmiać się z porażek oraz cieszyć ze zwycięstw swoich klubów i drużyn kolegów. Na zgrupowaniu panowała przyjazna atmosfera i choć trwało ono zaledwie dwa dni to widać, że zdążyły nawiązywać się znajomości na wiele lat.

Nas jako organizatorów bardzo ta sytuacja cieszy i napawa optymizmem przed kolejnymi spotkaniami (następne najprawdopodobniej jeszcze w tym roku). Ze swojej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby na kolejne zgrupowania przybyło jeszcze więcej graczy, a poziom organizacyjny będzie utrzymywał tendencję wzrostową.

Wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani spróbowaniem swoich sił w piłce nożnej osób po amputacjach zapraszamy na stronę www.AmpFutbol.pl. Naszym celem jest stworzenie silnej drużyny, która będzie w stanie rywalizować na arenie międzynarodowej oraz najpóźniej w 2016 roku uda się na Mistrzostwa Świata. Dyscyplina ta jest stosunkowo młoda i nie tylko w Polsce dopiero się rozwija. Dlatego nawet osoby, które nie miały do czynienia z piłką nożną są w stanie nadgonić zaległości i nawiązać rywalizację z zawodnikami z zagranicy. Pomimo tego, że wielu krajach gra się od niedawna to piłka nożna osób po amputacjach zyskuje tak szybko na popularności, że w kilku krajach istnieją profesjonalne ligi, a np. w Turcji kluby płacą regularne pensje swoim zawodnikom.

Powiązane wpisy:

  1. AmpFutbol Cup za nami. Teraz pora na Mistrzostwa Świata!
  2. Wywiad z Grzegorzem Skrzeczkiem – fizjoterapeutą drużyny AmpFutbol
  3. Reprezentacja Polski AmpFutbol przywiozła srebrny medal z Irlandii

 

Po­dobał Ci się ten tekst? Zostaw swój komentarz poniżej.

You must be logged in to post a comment.