Czy warto kupić Fizjotec X7? Recenzja stołu rehabilitacyjnego od AvenoLife

stół rehabilitacyjny avenolife

Podobno dobrego specjalistę można poznać po sprzęcie, który używa. Tym razem mam więc dla Was recenzję stołu Fizjotec X7 od AvenoLife. Mój poprzedni sprzęt miał już 8 lat i uznałem, że dla komfortu pacjentów najwyższa pora wymienić go na nowszy model. Z firmą AvenoLife współpracuję od kilku lat i jak do tej pory nigdy się nie zawiodłem. Tak było również tym razem.

Stół Fizjotec X7 przyjechał bardzo starannie zapakowany, więc o uszkodzenia w transporcie nie ma się, co obawiać. Sprzęt pokrywało kilka warstw ochronnych, izolujących dokładnie także te delikatne części materiałowe, o których w przewozie naruszenie najłatwiej. Wprawdzie rozpakowywanie stołu i segregacja makulatury zajęło mi godzinę, ale na końcu czekała mnie przyjemna niespodzianka.

Sprawdź również: Za darmo testuj przez 30 dni program dla fizjoterapeutów! Zgodny z RODO i ustawą o zawodzie fizjoterapeuty! 50 darmowych SMS-ów do pacjentów w pakiecie.

Tym, na co zawsze zwracam uwagę w przypadku podobnych produktów, jest jakość wykonania. Fizjotec X7 dzięki zintegrowanej ramie oraz mocnemu materiałowi tapicerki wygląda na bardzo solidny. Gruba pianka pokrywająca poszczególne segmenty obita jest tapicerką, która powinna spokojnie wytrzymać kilka lat użytkowania. Producent obiecuje, że kolor wykończenia zachowa intensywność przez lata, ale zaleca przy tym stosowanie bezalkoholowych środków do dezynfekcji (polecam Velox Foam Extra). Produkt AvenoLife ma też ułatwiające manewrowanie całym przyrządem kółka, co w dzisiejszych czasach jest jednak standardem. Całość chodzi gładko i nie wymaga użycia specjalnej siły.

Do minusów nowego stołu rehabilitacyjnego zaliczyłbym fakt, że przewidziano tylko dwa miejsca, gdzie można odłożyć pilota regulującego jego wysokość. Nie utrudnia to bardzo korzystania ze sprzętu, niemniej rozwiązanie z wymienionego modelu, wydaje mi się bardziej praktyczne. W poprzednim stole uchwyt na pilot rozciągał się na całą szerokość ramy, do czego zdążyłem się przyzwyczaić.

Sprawdź również: Program dla fizjoterapeutów. Czy warto?

A na jakie wrażenia mogą liczyć pacjenci? Do wpływających na ich komfort zalet zaliczyć należy zastosowanie grubej pianki, gwarantującej wygodę podczas leżenia. Stół posiada wiele możliwości regulacji, dzięki czemu terapeuta może dokładnie ustawić pozycję wyjściową pacjenta do pracy. Fizjotec X7 charakteryzuje też szeroki zakres regulacji wysokości (53-97 cm), co umożliwia dogodne stosowanie techniki z zakresu terapii manualnej. Blat jest „łamany” w połowie i regulowany elektrycznie za pomocą pilota, dzięki czemu nawet pacjenci z dużą hiperlordozą lędźwiową mogą liczyć na komfortowe ułożenie. Opuszczane podłokietniki z kolei pozwalają osobie leżącej na brzuchu, wygodnie ułożyć kończyny górne w trakcie dłuższych sesji masażu.

stół rehabilitacyjny avenolife

W momencie, gdy stół rehabilitacyjny od AvenoLife do mnie dotarł, kosztował na stronie producenta nieco ponad 3000 zł. Analizując możliwości Fizjotec X7 oraz jakość jego wykonania, muszę przyznać, że jest to naprawdę konkurencyjna cena. Niełatwo byłoby znaleźć na rynku wyposażenie gabinetu rehabilitacyjnego o tym standardzie w zbliżonej cenie.

stół rehabilitacyjny avenolife

stół rehabilitacyjny avenolife

Booksy program dla fizjoterapeutów

Po­dobał Ci się ten tekst? Zostaw swój komentarz poniżej.

You must be logged in to post a comment.