D’Ambrogio Institute -Szkolenie Total Body Balancing

dai zdjęcie

Chcieliśmy Państwa zaprosić na szkolenie z samym twórcą metody, jak i założycielem DAI Institute dr-em Kerry D’Ambrogio (D’Ambrogio Institute wspólnie z Barral Institute, Upledger Institute oraz Chikly Institute są członkami International Alliance of Healthcare Educators, organizacji, która zrzesza najlepszych specjalistów oraz dba o jakość kształcenia i zapewnia międzynarodową rozpoznawalność certyfikatów).

Dr Kerry D’Ambrogio jest osteopatą, który dla lepszego zrozumienia i poznania osteopatii, ukończył aż 3 Uniwersytety osteopatii w Kanadzie i w Anglii oraz wszystkie modele terapii manualnej. Jest również lekarzem medycyny wschodniej ze specjalizacją akupunktury. Jest osobą, która stara się łączyć najskuteczniejsze metody tych dwóch rodzajów medycyny. Opracował cykl szkoleń bazujących zarówno na najnowszej wiedzy z zakresu biomechaniki, fizjologii oraz skutecznych i praktycznych metod medycyny wschodniej, które stara się przełożyć na język zachodniej wiedzy.

Dr Kerry D’Ambrogio prowadzi szkolenia w USA, Kanadzie, Meksyku, Brazylii, Wenezueli, Chinach, Hang Kongu, Japonii, Nowej Zelandii, Australii, Filipinach, Południowej Afryce, Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii, Niemczech, Włoszech, Norwegii, Izraelu.

Szkolenie Total Body Balancing -manualna metoda oceny i leczenia całego ciała  składająca się z pięciu faz. Pięć faz zawiera ocenę i leczenie w pozycji leżenia tyłem, przodem, bokiem i siedzącej. TBB używa rytmicznych mobilizacji neutralizując długie dźwignie do uwolnienia linii fizycznego napięcia przez system mięśniowo-szkieletowy, czaszkowy i trzewia przez całe ciało. TBB przywraca właściwą biomechanikę działania stawów i pomaga poprawić postawę, ruchomość, gibkość I funkcjonalny zakres ruchu (ROM) podczas poprawy funkcji fizjologicznych nerwów, tętnic, żył oraz naczyń limfatycznych.

TBB zaczyna się od oceny pacjenta, na szkoleniu zostanie przedstawiony model ARTS:

A-asymmetry- asymetria– specjalista ocenia asymetrię postawy pacjenta w płaszczyźnie strzałkowej, poprzecznej oraz horyzontalnej w pozycji stojącej oraz siedzącej. Która część ciała prezentuje największą asymetrię?

R- range of motion– zakres ruchu- ocenia się zakres ruchu kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, żeber, kończyn dolnych i górnych. Ocena wszelkich restrykcji aktywnego i pasywnego zakresu ruchu.

T- tension tests- testy napięciowe– ocenia się napięcie dla kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowego, żeber, kończyn dolnych i górnych. Normalnie wykonując testy napięciowe palpacja powinna odnaleźć miękki, sprężysty, podatny opór końcowy. Kiedy odczucie jest sztywne, restrykcyjne- dysfunkcja jest obecna.

S- special tests- testy specjalne– wykonanie specyficznych ortopedycznych testów dla potwierdzenia wcześniejszych odkryć.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=YFhdWxPEuUA[/youtube]

Leczenie w TBB bazuje na rytmicznych mobilizacjach, pracy powięziowej, koncepcjach z osteopatii, terapii manualnej, terapii wisceralnej, limfatycznej, czaszkowo-krzyżowej, energetycznej. Bazuje na szybkich efektach terapii, które oceniamy w trakcie i po każdej sesji modelem ARTS.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową:

-strona internetowa D’Ambrogio Institute Poland- wkrótce zostanie udostępniona

-Strona Faceebook DAI Poland https://www.facebook.com/DAmbrogio-Institute-Poland-1778161499066794/

-Strona międzynarodowa- www.dambrogioinstitute.com

-Strona Polska- http://www.daipoland.pl/ 

 

Jakub Stępnik

Po­dobał Ci się ten tekst? Zostaw swój komentarz poniżej.

You must be logged in to post a comment.