Fizjoterapeuci na Filipinach

filipiny

Fizjoterapeuci z Wielkiej Brytanii oraz z międzynarodowej organizacji Handicap International wspierają zespoły medyczne niosące pomoc po uderzeniu tajfunu „Haiyan” w Filipiny.

W piątek ósmego listopada w Filipiny uderzył największy zarejestrowany w tym roku tajfun nazwany „Haiyan”. Od tamtej pory Filipiny walczą ze zniszczeniami, głodem i szerzącą się anarchią. Zespoły medyczne są wysyłane z całego świata, a wśród nich są również zespoły rehabilitacyjne nastawione na pomoc najbardziej potrzebującym. „Każdego dnia wysyłamy kolejne zespoły” – powiedział Tom Shelton z Handicap International.

5630350-filipinczycy-kryja-sie-pod-pniem-900-624

World Confederation for Physical Therapists (WCPT) wysłało list otwarty do Filipińskiego Stowarzyszenia Fizjoterapii. „Wiadomości o wydarzeniach na Filipinach obserwowaliśmy z wielką troską o naszych kolegów, ich rodziny i ludność Filipin” – napisali prezydent WCPT Marilyn Moffat i sekretarz generalna Brenda Myers w swojej wiadomości.

Zamiast lajkować ideę pomocy, pomóż naprawdę.
Handicap International wraz z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem wystosowały apel o pomoc dla ludności filipińskiej.

Apel Handicap Interantional
Pieniądze zostaną przeznaczone na odnajdywanie i pomaganie osobom niepełnosprawnym, jak również zapewnienie im sprzętu ortopedycznego (np. kul, wózków) oraz zapewnienie im niezbędnej opieki rehabilitacyjnej.

z14915477AA,Tajfun-Haiyan--najpotezniejszy--jaki-powstal-w-tym

Apel Czerwonego Krzyża
Apel ten ma na celu zapewnienie jedzenia, wody, schronienia i innych niezbędnych pomocy 100 000 rodzinom w ciągu 18 miesięcy.

Zachęcamy do pomocy, każda dyszka się liczy.
Źródło: wcpt.org

PL