Fizjoterapia – studia z szerokimi perspektywami

 

Dlaczego warto studiować fizjoterapię

W dzisiejszym zglobalizowanym świecie warto wybrać kierunek studiów, który daje praktyczne umiejętności cenione bez względu na szerokość geograficzną, czy sytuację polityczną na świecie. Jednym z kierunków, który cieszy się w ostatnich latach niesłabnącą popularnością, jest fizjoterapia.

Przesłanki warunkujące rosnącą rolę fizjoterapii we współczesnych społeczeństwach

Powodów, dla których wzrasta zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów z zakresu rehabilitacji, jest wiele. Sytuacji tej sprzyja starzenie się europejskich społeczeństw oraz rosnąca popularność aktywnych form wypoczynku. Z punktu widzenia pacjenta mającego konkretny problem (na przykład bóle stawu kolanowego) ważne są jednak konkretne efekty, jakie może przynieść wsparcie doświadczonego fizjoterapeuty. Regularne ćwiczenia oraz profesjonalna terapia manualna z jednej strony pomagają bowiem w walce z bólem, z drugiej natomiast mają wymiar profilaktyczny – zapobiegają one bowiem nawrotom choroby oraz pojawieniu się niespodziewanych dolegliwości. Z tego też powodu, opieka fizjoterapeutyczna pozwala zaoszczędzić spore pieniądze, które w przeciwnym wypadku musiałyby być wydane na inne formy leczenia.

Możliwe miejsca pracy i specjalizacje zawodowe specjalistów z zakresu fizjoterapii

Fizjoterapia to studia, które niewątpliwie warto rozważyć, zwłaszcza jeśli ktoś lubi aktywność ruchową i ma odrobinę talentu do nawiązania dobrych relacji z innymi ludźmi. Co istotne, rehabilitantów spotkać można nie tylko w takich miejscach jak przychodnie, czy szpitale. Są oni bowiem obecni także w salonach odnowy biologicznej, spa oraz klubach sportowych. Doświadczony i cieszący się wysoką estymą w środowisku fizjoterapeuta może dodatkowo otworzyć własną działalność gospodarczą i świadczyć swoje usługi bezpośrednio u klienta. W świetle obowiązującej ustawy o zawodzie fizjoterapeuty, samodzielną praktykę można prowadzić po trzech latach pracy w zawodzie (licencjat po sześciu latach).

Fizjoterapeuci zazwyczaj wybierają jedną lub kilka specjalizacji w ramach swojej ścieżki kształcenia. Po ukończeniu studiów ważne jest, aby zdecydować z jakimi kategoriami pacjentów najlepiej się nam pracuje i pod tym kątem dobierać niezbędne kursy dokształcające. Oferta jest na dzień dzisiejszy bardzo szeroka i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Przy odpowiednim pokierowaniu własną ścieżką zawodową po kilku latach pracy powiedzieć będziecie mogli, że ten zawód to nie praca, a styl życia.

neoReh - sklep ciekawskich fizjoterapeutów

Po­dobał Ci się ten tekst? Zostaw swój komentarz poniżej.

You must be logged in to post a comment.