Innowacja w sportowej pielęgnacji – kosmetyki SportLab Professional

Uprawianie sportu – oprócz bycia przyjemnością, sposobem na odreagowanie codzienności, a dla bardziej zaawansowanych również ciężką pracą, w wyniku której niejednokrotnie pojawia się dokuczliwy ból, wymaga odpowiedniego i niezbędnego przygotowania. Pod pojęciem sportu drzemią różne przymioty, jednak cały proces ,,przed-w trakcie-po” powinien być spójny z dbałością o zdrowie oraz psychofizyczny komfort. Naprzeciw temu wychodzą kosmetyki wspomagające działania sportowe, redukujące dolegliwości bólowe, jak i poprawiające miejscowe samopoczucie po zakończonym treningu. Choć nie w każdym kręgu osób mających do czynienia z aktywnością są tak rozpowszechnione jak standardowe i niewątpliwie istotne rozgrzewka oraz stretching, to przeznaczone do konkretnych celów mogą wspomóc bądź uzupełnić te i inne czynności.

Firma Ortho-Freeze Med Sp. z o.o. oraz jej inicjatywa

Za kurtyną pomysłu stworzenia profesjonalnej linii kosmetyków SportLab Professional stoi firma Ortho-Freeze Med. Sp. z o.o. Możliwość oraz wynikająca ze spotkania się z jej założycielem przyjemność nasunęła wniosek, iż w samym zamyśle stworzenia produktów dla sportowców drzemie nieustannie rosnący potencjał.  Ścisła współpraca z wykwalifikowanym gronem laborantów kosmetycznych umożliwiła dobranie najlepszego składu roślinnego pozbawionego konserwantów (parabenów) oraz ukierunkowanego na konkretne działanie. Oprócz pracy laboratorium, do stworzenia produktów SportLab Professional przyczynił się również szereg masażystów oraz fizjoterapeutów ściśle związanych z dziedziną sportową. Tak właściwie dobrany oraz znający się na swojej pracy zespół jest niezwykle ważny, aby móc stworzyć linię kosmetyków na wysokim poziomie.

Do kogo skierowane są kosmetyki SportLab Professional?

Najbardziej pasującym słowem określającym te produkty jest wszechstronność. Możliwość  stosowania ich nie tylko przez zawodowych sportowców, ale także osoby bratające się ze sportem na rekreacyjnym i amatorskim podłożu stwarza dogodne warunki do ich posiadania. Przeciwskazaniem ich używania nie jest fakt podejmowania sporadycznej aktywności fizycznej, a wręcz przeciwnie. Wśród produktów można znaleźć również te, które są odpowiednie dla kobiet w ciąży, osób w okresie dojrzewania, po wykonanych operacjach plastycznych, jak i tych, które doświadczyły znacznej utraty wagi. Produkty te kierowane są głównie też do osób, które wiążą sport z dbałością o własne dobro zdrowotne, właściwą aktywizację stawów oraz układu mięśniowego do ruchu, a także komfort po zakończonej już aktywności.

Wachlarz produktów – ku pobudzeniu, relaksowi, regeneracji

Choć pozornie wydawać się może, iż asortyment nie jest szeroki, to z całą pewnością uwzględnia najważniejsze produkty ukierunkowane na konkretne działania. Pakiet kosmetyków zawiera: Lotion Stymulujący, Lotion Regeneracyjny, Krem na rozstępy, Krem na otarcia, a także Olejek do masażu rewitalizujący oraz regenerujący.

Lotion Stymulujący według założenia należy stosować przed podjęciem aktywności fizycznej zarówno na wybrane mięśnie, jak i stawy. Po zastosowaniu niewielkiej ilości, wielokrotny test wykazał uczucie lekkiego pieczenia oraz przyjemnego rozchodzenia się ciepła (na skutek działania ekstraktu z papryki owocowej) po posmarowanej okolicy. Pojawiło się ono po krótkim czasie i według oczekiwań utrzymywało podczas uprawiania sportu. Siła działania tego produktu uzależniona jest między innymi od ilości jego nałożenia, zatem na tym poziomie możliwa jest częściowa kontrola intensywności zadziałania lotionu.  W fizjoterapii sportowej niejednokrotnym zabiegiem stosowanym podczas wykonywania masażu sportowego jest użycie pieprzu rozcieranego na danej okolicy ciała. Drobinki pieprzu trące z dużą szybkością ciało nie zawsze stwarzają oczekiwany komfort. Miejscowe rozgrzanie w postaci lotionu, którego dodatkowym atutem jest również zawartość witaminy E (działanie odżywcze oraz ochronne dla skóry) oraz przyjemna konsystencja, nie pozostawia ciała bez odpowiedniej pielęgnacji.

Lotion Regeneracyjny jest odpowiedni dla każdego, kto odczuwa zespół opóźnionego bólu mięśniowego, popularnie zwanego zakwasami. Wychodzi on naprzeciw stretchingowi, którego jednym z działań jest redukowanie bólu związanego z przeciążeniem. W przypadku lotionu – działanie to się pokrywa z jedną dodatkową korzyścią – wnika przez warstwy skóry, dlatego bezpośrednio wpływa między innymi na naczynia krwionośne. Pierwszym krokiem mojego testu tego produktu było wykonanie intensywnego wysiłku fizycznego, po którym pojawiły się zakwasy. W drugim, przeprowadzonym po kilku dniach etapie taki sam wysiłek fizyczny został zakończony użyciem lotionu. Następnego dnia zauważalna była kolosalna poprawa, a śmiem nawet twierdzić, że skutki treningu zniwelowane.  Składnikiem, który w szczególności odpowiada za zmniejszenie uczucia zmęczenia mięśni i ich przeciążenia przez poprawę krążenia krwi jest Arnika górska. Ponadto dzięki składnikom takim jak mięta, zielona herbata i limonka zapach tego produktu jest odświeżający i energetyzujący, a na skórze wywołuje efekt chłodzący, który dla zmęczonych mięśni oraz opuchniętej skóry jak się okazało podczas stosowania – jest zbawieniem.

Krem na rozstępy* jest jedynym z tych produktów, którego efekty widocznie nawet po 2 miesiącach. Jak się okazuje – nie jest to niczym odkrywczym, gdyż tego rodzaju produkty potrzebują odpowiedniego czasu, aby zadziałać na skórę w taki sposób, by doprowadzić do zmniejszenia rozstępów. Jest on przeznaczony dla szerszej grupy osób, nawet w okresie dojrzewania.

Krem na otarcia okazuje się wyzwoleniem dla nieuniknionych otarć spowodowanych nawet zwykłą jazdą na rowerze. Sportowcy sezonu zimowego borykać się mogą z suchością skóry, na którą ten produkt również jest receptą. Po nałożeniu kremu na skórę odnosi się wrażenie powstania dodatkowej warstwy, która odżywia, nawilża, a nie jest przy tym tłusta i lepka. Wchłanialność tego kremu niesie ze sobą dwie cechy – wnika w skórę, ale nie znika z jej powierzchni. Jest to ważne przy wykonywaniu wielu czynności, które mogłyby zetrzeć produkt z ciała. Co ważne – jest on przeznaczony nie tylko dla niewielkich otarć, ale również tych większych, znacznie przyspieszając gojenie się skóry.

Olejek do masażu jest produktem uniwersalnym z tego względu, iż masaż jest dla każdego szeroko dostępny i wykonywany nie tylko w gabinetach. Główną zaletą tego produktu jest jego wydajność w połączeniu z prawie 0,5l-wą butelką. I jako że w zamyśle posiada on sportowy gen, zapach również go ma. Nie przypomina jednak uderzających do głowy olejków z ośrodków spa, w których głównym celem jest spokój duszy i ciała. W tym przypadku przodującym założeniem jest energetyzacja ciała, która jest wywołana między innymi zapachem i oczywiście łączona z zamiarem odprężenia, jednakże nastawionego na późniejszy wysiłek. Olejek rozprowadzany po skórze jest przyjemny w konsystencji zarówno dla osoby masowanej jak i masującej, a oprócz tych właściwości w dużym stopniu odżywia skórę i ją nawilża, nie tworząc samej tłustej płachty.

olejek do masażu

Od sportowców dla sportowców

Sportowcy należą do grupy świadomej własnego ciała i słusznie oczekującą profesjonalnej opieki ze strony sztabu biorącego ich pod swoje skrzydła. Są konsekwentni w wyrażaniu potrzeb i efektów przygotowania do zawodów, jak i oczekiwań po już zakończonym treningu lub zawodach. Mimo stosowanej rozgrzewki sięgają po dodatkowe pomoce, podtrzymujące efekt rozgrzania, robiąc to samo w sytuacjach, gdy po treningu i zawodach chcą doprowadzić do zmniejszenia zawartości kwasu mlekowego i potocznie zwanych ,,zakwasów”. W swojej sportowej karierze korzystają również niejednokrotnie z usług fizjoterapeutów, którzy wyspecjalizowani są w zakresie masażu sportowego – niezwykle istotnego wśród sportowców. Grupą, której nie są obcne wymienione działania i której nieodzownie towarzyszą bohaterzy tego artykułu jest mistrzowska Wioślarska Czwórka Podwójna Kobiet, reprezentowana przez cztery wspaniałe i uzdolnione kobiety – Marię Springwald, Martę Wieliczko, Agnieszkę Kobus-Zawojską oraz Katarzynę Zillmann, które rok temu zdobyły złoto Mistrzostw Europy i Świata. Przekonawszy się o skutecznym działaniu kosmetyków SportLab Professional, wiernie je stosują z założenia, że osiąganie takich szczytów wymaga skutecznej ingerencji nie tylko z ludzkiej strony, ale również kosmetycznej.

Tak jak zdarza się to incydentalnie w życiu z ludźmi, tak i również w pielęgnacji z kosmetykami – sam widok może wywołać uczucie niewytłumaczalnej sympatii, mając przy tym wrażenie, że może być to dobra znajomość. Bywa również tak, że głębsze poznanie dość sprawnie się redukuje, odsłaniając grono mankamentów. Nie chciałabym i nie mogę odnieść drugiego stwierdzenia do kosmetyków SportLab Professional. Profesjonalność najpierw się widzi – w staranności wykonania opakowań, później czuje – w dotyku i w efektach. Na końcu się o niej mówi.

Po więcej informacji serdecznie zapraszam na stronę internetową firmy Ortho-Freeze Med Sp. z o.o . – SportlabZnajdziecie tam Państwo wszystkie niezbędne i dodatkowe informacje na temat opisanych produktów z możliwością ich zakupu, do czego ze szczerego serca zachęcam.

*ze względu na konieczność dłuższego testowania tego produktu, jego praktyczne działanie oraz efekty zostaną opisane w osobnym artykule

Olga Rymarska

Po­dobał Ci się ten tekst? Zostaw swój komentarz poniżej.

You must be logged in to post a comment.