Praca dla fizjoterapeuty we Francji. Czy warto?

praca dla fizjoterapeuty

Coraz więcej polskich fizjoterapeutów decyduje się wyjechać do pracy w zawodzie za granicę. Dlaczego? Nasi specjaliści skarżą się na trudny rynek pracy, brak szacunku, przeładowanie obowiązkami, problemy w znalezieniu pracy, a przede wszystkim na niskie zarobki i brak perspektyw na rozwój zawodowy. Zobacz, jakie rozwiązanie może Ci zaproponować agencja pośrednictwa pracy JJ Communication.

JAK ZA GRANICĘ, TO GDZIE DOKŁADNIE MOŻNA WYJECHAĆ?

Coraz częściej słyszy się o polskich fizjoterapeutach, którzy pracują we Francji. Świetnie im się powodzi oraz uważają, że wyjazd za granicę był najlepszą decyzją w ich życiu.

DLACZEGO FRANCJA?

  1. We Francji jest więcej ofert pracy niż fizjoterapeutów, więc nigdy nie będziesz martwić się o pracę.
  2. We Francji stawki dla fizjoterapeutów zaczynają się od 1600 euro a kończą … na ok. 2500 euro netto.
  3. We Francji pracujesz na umowie o pracę i możesz zapomnieć o „śmieciówkach”.
  4. We Francji wybierasz spośród różnego typu placówek medycznych: szpitali, ośrodków rehabilitacyjnych, prywatnych klinik, domów starców, prywatnych gabinetów …
  5. We Francji masz minimum 5 tygodni urlopu, a jak pracujesz 39 godzin tygodniowo to urlop wzrasta do 9 tygodni.
  6. We Francji lekarz to Twój partner i razem decydujecie o rehabilitacji pacjenta.
  7. We Francji wybierasz region, który Ci odpowiada najbardziej: góry, morze, duże albo małe miasto.
  8. We Francji możesz łatwo przejść na działalność i zarabiać jeszcze więcej, a pacjentów nigdy Ci nie braknie, bo wszystkie zabiegi opłacane są z ubezpieczenia.
  9. We Francji wszędzie brakuje fizjoterapeutów, dlatego masz absolutną wolność wyboru i możesz zmienić pracę kiedy chcesz.
  10. We Francji poznasz nowy język, kulturę i przeżyjesz ciekawą przygodę.

OD CZEGO ZACZĄĆ?

Pierwszym krokiem jest uzyskanie pozwolenia na wykonywanie zawodu fizjoterapeuty we Francji.

Można postarać się o nie na własną rękę lub skorzystać z usług agencji pośrednictwa pracy. Pomagamy skompletować wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do uzyskania pozwolenia na wykonywanie zawodu we Francji. Pomagamy w kwestiach administracyjnych, językowych i w znalezieniu interesującej oferty pracy.

CZY JA MOGĘ ZGŁOSIĆ SIĘ DO AGENCJI POŚREDNICTWA PRACY?

Każdy kto posiada dyplom fizjoterapii może zgłosić się do Agencji i starać się o wyjazd do Francji. Również Ci, którzy nie mają doświadczenia zawodowego.

NIE ZNAM JĘZYKA FRANCUSKIEGO? CZY MOGĘ ZGŁOSIĆ SIĘ DO AGENCJI?

Nie musisz znać języka francuskiego w momencie zgłoszenia się do agencji. Uff! Osoby, które decydują się na wyjazd za naszym pośrednictwem przede wszystkim muszą być zmotywowane i pewne, że chcą wyjechać, a my im w tym pomożemy. Muszę też mieć chęć nauczyć się języka na naszym kursie. Każdy fizjoterapeuta dostaje dostęp do kursu online na platformie CoachLang.pl. Nauka nowej umiejętności, w tym nauka języka francuskiego to proces, który wymaga czasu i zaangażowania. Ale nie ma nic niemożliwego, nawet w kilka miesięcy można zdobyć niezbędne podstawy języka ogólnego i specjalistycznego dla fizjoterapeutów. Naprawdę da się!

ILE MNIE TO BĘDZIE KOSZTOWAĆ?

Największym plusem współpracy z agencją jest to, że kandydat nie pokrywa żadnych kosztów związanych z rekrutacją, co jest naprawdę dużą oszczędnością. Dla polskiego fizjoterapeuty oszczędność jest ogromna. Fizjoterapeuta otrzymuje bezpłatną pomoc w skompletowaniu dokumentów, tłumaczenie dokumentów na język francuski, kurs języka francuskiego na platformie CoachLang.pl, przejazd do Francji. W sumie fizjoterapeuta otrzymuje bezpłatnie pomoc o wartości 4500 zł.

JAK WYGLĄDA PROCES REKRUTACJI KROK PO KROKU?

Proces rekrutacji składa się z kilku etapów i trwa mniej więcej pół roku.

  1. Nawiązanie kontaktu z Agencją
  2. Podpisanie umowy o współpracę

Zebrałeś już wszystkie interesujące Cię informacje i jesteś zdecydowany, że chcesz pracować we Francji, możesz rozpocząć proces rekrutacji. Aby to zrobić, wystarczy, że prześlesz do nas podpisaną umowę, którą wcześniej dostałeś na maila.

  1. Kurs języka francuskiego online na platformie CoachLang.pl

Po podpisaniu umowy, od razu dostajesz dostęp do kursu języka francuskiego online umieszczonego na platformie CoachLang.pl. Będziesz mógł rozpocząć naukę szybko, uczyć się tak, jak lubisz, we własnym tempie.

Wiele osób, które wyjechały już do Francji, nie znało języka francuskiego, kiedy decydowały się na współpracę z nami. Jeśli Ty również nie miałeś jeszcze okazji uczyć się tego języka, nic się nie martw. Masz dużo czasu aby się go nauczyć, a my Ci w tym pomożemy.

  1. Kompletowanie dokumentów

Od razu po rozpoczęciu współpracy z Agencją otrzymasz mail ze szczegółową listą dokumentów, które będą potrzebne do uzyskania pozwolenia na wykonywanie zawodu we Francji. Kiedy wszystkie dokumenty zostaną skompletowane, przetłumaczymy je na języka francuski i wyślemy je do Francji do odpowiedniej komisji. Od momentu otrzymania kompletu dokumentów, komisja ma 4 miesiące, aby odesłać na Twój adres decyzję o przyznaniu pozwolenia.

  1. Otrzymanie pozwolenia

Komisja francuska odpowiedzialna za wydawanie pozwoleń na wykonywanie zawodu przysyła swoją decyzję na adres fizjoterapeuty.

  1. Przedstawienie oferty

Ofertę pracy we Francji otrzymasz od nas mailowo. Mamy bardzo dużo ofert pracy, więc otrzymasz ją jak tylko prześlesz do nas skan pozwolenia na wykonywanie zawodu (Jeśli oczywiście ukończyłeś do tego czasu cały kurs języka francuskiego.)

  1. Wyjazd do Francji

JAKIE SĄ OBOWIĄZKI KANDYDATA?

Przede wszystkim fizjoterapeuta decydujący się na wyjazd jest zobowiązany do skompletowania dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia do wykonywania zawodu fizjoterapeuty we Francji według wytycznych agencji. Osoba biorąca udział w rekrutacji zobowiązana jest również do intensywnej nauki języka francuskiego ogólnego i specjalistycznego na platformie caochlang.pl. Trzecim zobowiązaniem kandydata jest zaakceptowanie jednej z ofert pracy i podjęcie pracy u wybranego pracodawcy.

CZY JA SIĘ DO TEGO NADAJĘ?

Oczywiście! Jeśli tylko nie brak Ci chęci i determinacji, Ty też możesz rozpocząć nowe życie we Francji, poznać nowy kraj, kulturę i przeżyć przygodę życia. Fizjoterapeuci są naprawdę w świetnej sytuacji! We Francji jest więcej miejsc pracy dla fizjoterapeutów, niż samych fizjoterapeutów, dlatego każdy specjalista z Polski jest na wagę złota. Spróbuj i dołącz do grona szczęśliwych fizjoterapeutów, korzystających z uroków życia w pięknym kraju. Dla tych, którzy bardzo chcą wyjechać nie ma przeszkód! Wyjeżdżają całe rodziny z dziećmi, pary fizjoterapeutów, osoby, które nigdy nie miały styczności z językiem francuskim. Zgłaszają się do nas osoby przebojowe i nieśmiałe, osoby, które nigdy nie pracowały w zawodzie fizjoterapeuty po skończeniu studiów. Ty też się nadajesz, po prostu zrób pierwszy krok i skontaktuj się z nami.

Wyjazd za granicę do pracy to odważna decyzja. Rozumiemy doskonale, że przed jej podjęciem chciałbyś zebrać wszystkie niezbędne informacje. Chciałbyś poznać warunki współpracy oraz ludzi, którzy będą Cię prowadzić przez proces rekrutacji. To pozwoli Ci się poczuć bezpiecznie. Jeśli interesuje Cię praca we Francji, skontaktuj się z nami. Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Twoje pytania. Dodatkowo otrzymasz wzór umowy, z którym będziesz miał czas dokładnie się zapoznać.

JJ COMMUNICATION

12 422 80 68

info@jjcommunication.pl

Po­dobał Ci się ten tekst? Zostaw swój komentarz poniżej.

You must be logged in to post a comment.