Przenieśmy się do fizjoterapeutycznej przyszłości

18

Postanowiłem pobawić się w futurologa, chociaż modniejsze zawody na dzień dzisiejszy to szaman i znachor 😉 Przenieśmy się do przyszłości. Mamy 2025 rok, minęło 10 lat od wprowadzenia opracowanej przez PTF kontrowersyjnej Ustawy o Zawodzie Fizjoterapeuty. Pomimo potężnych obaw środowiska fizjoterapeutycznego okazało się, że ustawa przyniosła dużo korzyści. Oto najważniejsze spośród nich:

Spadek bezrobocia
W związku z wprowadzeniem ustawy tysiące młodych, dobrze wykształconych fizjoterapeutów wyjechało za granicę. Przełożyło się to na spadek bezrobocia. Emigranci twierdzą, że na obczyźnie lepiej zarabiają, są bardziej szanowani i mają większą swobodę zawodową. Oczywiście są to wszystko pomówienia leniwych fizjoterapeutów. Nasi działacze bezwzględnie dobro ogółu przekładają ponad swoje osobiste korzyści i stworzyli ustawę, która wg nich jest bliska doskonałości!

Spadek zadłużenia ZUSu
Kolejna fala emigracji spowodowała, że nie ma kto pracować na emerytury. Szacunkowo średnia emerytura wyniosła 327 zł dla osoby, która przepracowała 45 lat. ZUS dla naszego dobra postanowił podnieść wiek emerytalny do 85 r.ż. Do emerytury dożywa co setny mieszkaniec naszego kraju, co znacząco zmniejszyło obciążenia finansowe Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Wzrost PKB
Kontrolę nad dobrze prosperującymi prywatnymi gabinetami fizjoterapeutycznymi przejęli lekarze „specjaliści” rehabilitacji medycznej oraz fizjoterapeuci specjalizujący się w fizjoterapii. Gwałtownie wzrosła sprzedaż mi.in. UGULi (+ 1 045 %), wanien do masażu wirowego (+ 569 %), rotorów kończyn górnych i dolnych (+ 3 500 %) oraz lamp Bioptron (+ 9 042 %). W każdej miejscowości funkcjonuje po kilka zakładów produkujących sprzęt do fizykoterapii, zatrudnienie znalazły setki tysięcy osób.

Wzrost świadomości zdrowotnej Polaków
Okres oczekiwania na fizjoterapię wydłużył się z 6 miesięcy do 2 lat. Polacy zaczęli bardziej dbać o własne zdrowie – nie mieli innego wyjścia.

P.S. Tekst skierowany do osób z poczuciem humoru. Jeżeli Ci go brak, to udaj się do najbliższego farmaceuty (do lekarza i tak dostaniesz się najwcześniej za pół roku :-p ).

There are 1 Comment

  1. Napisany przez Tomek

    hahaha bardzo zabawny artykuł. ale gdy pomyślę że na daną chwilę ta wizja jest bardzo prawdopodobna- robi mi się słabo. jestem na pierwszym roku fizjoterapii na jednym z polskich uniwersytetów medycznych i bardzo martwię się o swoją przyszłość a bardzo chcę pracować w tym zawodzie 🙁

Po­dobał Ci się ten tekst? Zostaw swój komentarz poniżej.

You must be logged in to post a comment.