RockTape już w Polsce

edu2

Myśleliśmy, że o kinesiotapingu wiemy już wszystko, jednak i tutaj wiele nas jeszcze może zaskoczyć. Na rynku medycznym istnieje niezliczona ilość firm oferujących elastyczne taśmy kinesiology, które różnią się od siebie głównie czasem działania kleju, trwałością oraz ceną. Niemniej jednak, spośród szeregu wiodących firm, na światowym rynku kinesiotapingu znacznie tejpy2wyróżniają się taśmy firmy RockTape, które w końcu dotarły do Polski. Twórcom RockTape, jako jedynym udało się uzyskać rozciągliwość taśmy na poziomie 180% (gdzie większość konkurencyjnych marek oferuje max 130-150%), co ma bezpośredni wpływ na reakcje powięzi jak i uzyskanie pełnego zakresu ruchu w stawie. Kolejną znaczącą różnicą jest użycie do produkcji specjalnego rodzaju nylonu („6/12”), dzięki któremu działanie taśmy wydłuża się do maksimum.
Działanie wielu tejpów dostępnych wcześniej na rynku jest mocno ograniczone. Niektóre już po kilku godzinach ciągłej pracy rozciągania i kurczenia się tracą właściwości elastyczne i są po prostu szmatką przyklejoną do ciała. Firma RockTape stworzyła taśmy, które przetestowali najlepsi podczas morderczych zwodów triathlonowych, maratonów czy wyścigów kolarskich. „Taśma RockTape prędzej się odklei niż przestanie działać”– mówi Grzegorz Skorus – Master Trainer RockTape Polska. W swojej ofercie oprócz standardowych pięciocentymetrowych rolek oferują taśmy podwójnie szerokie (10 cm), które wykorzystywane są w aplikacjach kręgosłupa, dużych partii mięśni, a nawet w fizjoterapii koni oraz taśmy H2O ze wzmocnionym klejem z myślą o aktywności w wodzie. Dla fanów crossfitu, czy innych sportów siłowych, gdzie często podczas ćwiczeń wykorzystuje się sztangę, RockTape oferuje taśmy hookGrip – odpowiednio pocięte kawałki do owijania kciuka w celu zabezpieczenia przed otarciami.

tjepy1
Edukacja RockTape to kształcenie na najwyższym poziomie, które oferuje coś więcej niż standardowe, znane dotychczas rodzaje aplikacji. Oprócz typowych technik (SRT, DPT, OCT) zmniejszających napięcie, przeciwbólowych, przeciwobrzękowych, korekcyjnych, zabezpieczających czy tejpy3stabilizacyjnych pokazują metodę Power Taping poprawiającą wyniki w sporcie, która coraz częściej wykorzystywana jest u sportowców na całym świecie. Tutaj obserwujemy oklejanie całych łańcuchów mięśniowych lub tylko ich odcinki. Metoda Power Taping to szybki test funkcjonalny wybranej taśmy mięśniowej, oklejenie oraz re-test, gdzie efektywność aplikacji jest natychmiastowa. „Zaufaj nam, przetestowaliśmy dziesiątki zawodowych sportowców – w sporcie wytrzymałościowym techniki Power Taping dają od  2 – 5% poprawy wyniku! Na każdym kursie znajdziemy kogoś z ograniczeniem ruchu. Zrobimy test, okleimy, i ponownie wykonamy test, by pokazać Wam jak to działa. Nasi eksperci uwielbiają patrzeć na Wasze miny podczas kursów – niedowierzanie „..ale jak to…!”, „niemożliwe!”. Po kursie to Ty będziesz miał tą przyjemność patrzeć na miny swoich pacjentów” – Instruktor RockTape. Dzięki dwustopniowym kursom FMT ( Fascial Movement Taping) zapoznasz się również ze światową literaturą i badaniami o tematyce kinesiotapingu, poznasz nowe testy diagnostyczne, będziesz wykorzystywać najlepsze taśmy na rynku i zostaniesz dołączony do grupy Rock Docs w interaktywnej bazie terapeutów RockTape.

RockTape chcąc, by kinesiotaping stał się bardziej dostępny, stworzył uproszczoną do maksimum metodę aplikacji SRT (Symptom Reduction Taping) oraz udostępnił za darmo filmy instruktarzowe dostępne na oficjalnej polskiej stronie RockTape (www.rocktape.com.pl) oraz youtube, gdzie na kanale RockTape dostępne są dziesiątki filmów instruktarzowych z całego świata.

edu1

edu3

U specjalistów w rozluźnianiu powięzi nie mogło zabraknąć akcesoriów wykorzystywanych na co dzień w gabinetach, siłowniach czy po prostu w domu. Para piłek RockBalls czy roller RockNRoller to narzędzia, które sprostają wymaganiom każdego. Coraz częściej zauważane są u topowych zawodników crossfitu w kraju, a tam jak wiemy, nie ma miejsca na słabe materiały.

piłeczkiroller

W drugiej połowie roku firma RockTape rusza z kursami PMT (Performance Movement Techniques), która  uczy koncepcji leczenia ruchem i zwiększania wydajności poprzez programy ćwiczeń mobilności i stabilności, wykorzystujące połączenie różnego rodzaju przyborów jak taśm elastycznych, rollerów, piłek oraz tejpów. Kursy te skierowane będą do fizjoterapeutów, trenerów personalnych czy indywidualnych osób, które chcą sprowadzić efektywność ich treningów do maksimum.

pmt1 pmt2

RockTape, choć dopiero od trzech miesięcy w Polsce oferuje pełen asortyment, to już przekonał do siebie wiele osób i instytucji, które wymagają najlepszych oraz niezawodnych materiałów. Coraz częściej w mediach widzimy naszych sportowców oklejonych taśmami z nietypowymi wzorami jak krowie łaty z Agnieszką Radwańską w roli głównej, reprezentację kajakarzy górskich, mistrzów crossfitu, gwiazdy triathlonu czy po prostu gabinety specjalizujące się w rehabilitacji dziecięcej.

Jak widać firma RockTape może nam jeszcze wiele zaoferować nie tylko z dziedziny samej terapii, treningu, czy ochrony ciała. Ich hasło : We’re more than just a tape company. We are a movement company” sprawdza się idealnie.

Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną polską stronę RockTape (www.rocktape.com.pl) oraz na fanpage (www.facebook.com/RockTapePOLSKA).

logo

 RockTape. Go stronger, longer!

There are 2 Comments

  1. Napisany przez rehshop.pl

    Ciekawa tematyka i na pewno coś nowego wartego sprawdzenia.

  2. Napisany przez Ma Dziek

    Zakupiłam Rock tapy i osobiście nie jestem z nich zadowolona… Wcale nie posiadają lepszego kleju, powiedziałabym że dużo słabszy. Do elastyczności to też tradycyjne mają większe możliwości. Plus nie chłopa tak wody.

Po­dobał Ci się ten tekst? Zostaw swój komentarz poniżej.

You must be logged in to post a comment.