Taśmy „cinturon ruso” pomagają w redukcji ryzyka kontuzji

Pomysłowi Hiszpanie. Josep Guardiola sprowadził do Bayernu Monachium taśmy „cinturon ruso”. Służą one do treningu ekscentrycznego i mają m.in. za zadanie redukcję ryzyka kontuzji.

Na pierwszym planie widać Mario Mandžukica trenującego ekscentrycznie czworogłowe. Na dalszym planie zawodnicy ćwiczą kulszowo-goleniowe (często uszkadzające się u piłkarzy).

Z tego treningu korzysta coraz więcej sportowców, m.in. Rafael Nadal.
Myślę, że zrobienie takiej taśmy to żaden problem, a w bardzo ciekawy sposób możemy urozmaicić terapię naszych pacjentów!

Trudno uwierzyć, że nikt wcześniej nie wpadł na tak genialny w swojej prostocie pomysł! Na dzień dzisiejszy nawet w angielskojęzycznych publikacjach jest mało publikacji na temat taśm cinturon ruso. Mój post to pierwsza publikacja w polskim internecie.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=mmeqGy7ipo8[/youtube]

 

There are 2 Comments

  1. Napisany przez enid

    Super! W Hiszpanii niemal przy każdym placu zabaw można znaleźć „kącik dla dorosłych” z wbudowanymi sprzętami do ćwiczeń (są nawet tory przeszkód jak dla osób po udarze czy tarcze, które mają wspomóc powrót do maksymalnego zakresu ruchu w stawach ramiennych). Te taśmy idealnie wpisują się w zaopatrzenie podwórkowych siłowni. Już widzę, jak wszystkie zostaną w nie wyposażone 🙂

  2. Napisany przez Komar

    Te taśmy są super. Miałam okazję trenować na nich już w 2005 roku, jedynie dlatego, że trener był z zagranicy. Działają idealnie na ekscentrykę czworogłowego.

Po­dobał Ci się ten tekst? Zostaw swój komentarz poniżej.

You must be logged in to post a comment.