Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty

Pisałem dzisiaj na Twitterze z Dariuszem Dziadzio, posłem PSL, który wraz z PTF złożył w sejmie projekt ustawy o zawodzie fizjoterapeuty. Pan Poseł Dziadzio stwierdził, że malkontenci, którym nie podoba się ustawa powinni wyjechać z Polski!

Ustawa o zawodzie fizjoterapeuty

Co chwilę słyszę, że jesteśmy leniwi ponieważ tylko narzekamy na ustawę i nic nie robimy! Ja natomiast sądziłem, że właśnie w tym celu powoływani są nasi przedstawiciele, żeby dbali o interesy fizjoterapeutów. Jak się okazało, reprezentanci środowiska fizjoterapeutycznego zaprojektowali ustawę, która służy wyłącznie wąskiej grupie osób związanych z PTF!

Przeciętny fizjoterapeuta nie ma pieniędzy na prawników, jest również mocno zapracowany i brakuje mu czasu, aby obserwować prace nad projektem i zgłaszać swoje uwagi do samego końca procesu legislacyjnego! Od tego mamy naszych przedstawicieli, którzy pobierają pieniądze od fizjoterapeutów w postaci składek członkowskich, akredytacji kursów oraz gabinetów, itd!

Poseł Dziadzio twierdzi, że konsultował obecny projekt ustawy z PTF, SFP oraz aktualnym Konsultantem Krajowym w dziedzinie fizjoterapii. SFP twierdzi, że projekt został złożony bez ich wiedzy! Naprawdę chciałbym należeć do jakiegoś stowarzyszenia, aby spotykać się z ciekawymi ludźmi i pomagać w rozwoju polskiej fizjoterapii! W obecnej sytuacji nie widzę natomiast takiej możliwości!

Poseł Dziadzo zachęca do wyjazdu z kraju. Staliśmy się chyba częścią rządowego programu obniżania bezrobocia, polegającego na skłanianiu do emigracji 🙁

Po­dobał Ci się ten tekst? Zostaw swój komentarz poniżej.

You must be logged in to post a comment.