2 lata z bólem

Aktualizowanie W 13 kwietnia 2015 w Przypadki kliniczne
0 W 13 kwietnia 2015

Barki: od 2013 roku lutego ból zaczął się z dnia na dzień prawego barku, ból opasający , czasami wyczuwalny jako miejscowy lecz ciężko mi określić jego lokalizacje , bo około 6 miesiącach podobnie zaczął dokuczać lewy bark. Aktywność fizyczna nie wpływa znacząco na odczucia bólowe lecz wzrasta jakby ciężkość barkow na około 2-3 dni i wzmocnione uczucie opasania . Prawy bark przez cały okres z większymi odczuciami bólowymi .

Plecy- ból pierwszy raz pojawił sie około września 2013 roku także z dnia na dzień , początkowo był bardziej zlokalizowany po lewej stronie odc. lędźwiowy lecz po jakiś 3-4 miesiącach znacząco zaczęły boleć w odc. piersiowym między łopatkami oraz okresowo zaczął dokuczać odc. szyjny z czasem występującymi bólami migrenowymi. Plecy najczesciej bolą w pozycji siedzącej utrzymywanej przez dłuższy okres czasu ale i także np. przy ćwiczeniach jak przysiad itp , ból jest zatykający często z uczuciem zatykania w klatce piersiowej ,oraz pieczeniem plecow

Kolano +staw skokowy prawy – okresowy ból i odczucie dyskomfortu w okolicach w.rzepki niezależnie od ruchu i pozycji (ciągłe uczucie obejmowania kolana)od około początku 2013 , mniej więcej 2-3 miesiące po operacji achillesa ( artoskopia lewego achillesa – usuwanie zrostow w pochewce sciegnistej) w październiku 2012 roku . Ból stawu skokowego jest umiejscowiony mniej więcej w kostce bocznej noga prawa , często z uczuciem promieniowania do małego palca i piszczela .

Dłonie- od około 2-3 miesięcy uczucie sztywności dłoni , z uczuciem dretwienia w okolicy kłebu i palca małego , witamina b6+ magnez nie daja zadnej poprawy ani rozciagania kierunkowane w strone ciesni nadgarstka itd.(https://www.youtube.com/watch?v=hUyMNyrOHJQ) . Ostatnio zauwazylem nasilenie odczuwania zdretwienia po przebudzeniu . Od 2 lat moją najwieksza pasja jest posługiwanie się kartami w nie codzienny sposób ktore polega na mniej wiecej ruchach zoobrazowanych w video (https://www.youtube.com/watch?v=W799NKLEz8s) co być może w jakiś stopniu przyczyniło sie do moich problemów z nadgarstkami i dłońmi .

Stopy (szczególnie prawa) – uczucie jakby trwałego skurczu w okolicy sklepienia poprzecznego , przy zgieciu podeszwowym stopy uporczliwy skurcz w okolicy sklepienia i przodostopia .

Łokcie – bóle punktowe , często uczucie lekkiego pieczenia w obu przy lekkim dotyku czy pocieraniu lecz nie trwają dłużej niż 2-3 dni .

Wykonane badania :
-2x rezonans barku + 2 razy usg (wszystkie czyste)
-usg kolan (czyste)
-Morfologia podstawowa oraz krew +RF,OB,CRP, borelioza (w normie)
-badanie laryngologiczne w celu wykluczenia ognisk zapalnych (czyste)
-wizyta u psychologa (nie stwierdzona podejrzeń choroby o podłozu psychosomatycznym)
-wizyta u neurologa (nic nie pokojącego)
-wizyta u reumatologa (nic nie znaleziono)
-wizyta u 3 ortopedów („nie potrafimy Panu pomóc”)
-wizyta u około 6-7 fizjoterapeutów .(m.in u dr. Ciechomskiego)

Wszelkie sugestie do kogo mógłbym się udać , co zrobić by choć w jakimś stopniu pozbyć się ciągle męczących mnie problemów będą na wagę złota . Zrezygnowałem już praktycznie z każdej aktywności fizycznej bez której kiedyś nie wyobrażałem sobie życia.
Gdyby jakieś informacji brakowało proszę o wiadomość PW a wszystko dopowiem.

• Lubiane przez
Odpowiedź
Ładuj więcej odpowiedzi