-20% na Kurs: Wykorzystanie metody Pilates w rehabilitacji

5 W 7 kwietnia 2015

Pierwsze 5 osób, które w odpowiedzi na ten post wpiszą hasło: „metoda Pilates neoReh” otrzymają 20% zniżki na kurs:)

Warszawa, Termin: 11 IX – 13 IX 2015

Szkolenie polecane dla fizjoterapeutów, studentów fizjoterapii, instruktorów fitness.
Pilates jest systemem ćwiczeń obejmujących elementy jogi, baletu i izometrii. Jego podstawą jest odpowiednia technika ruchu i spokojny, płynny oddech, a celem uelastycznienie mięśni, poprawa postawy ciała, odciążenie stawów oraz podniesienie świadomości psychoruchowej. Każdy fizjoterapeuta wykorzystać może tę metodę w pracy z pacjentami jako element terapii lub jako formę bezpiecznego powrotu do pełnej sprawności po zakończonej rehabilitacji. Pilates jest także idealny do zajęć grupowych, ponieważ każde ćwiczenie można wykonać w wersji prostszej lub bardziej zaawansowanej w zależności od pacjentów z jakimi pracujemy.

a) część teoretyczna:

definicja i historia metody Pilates
omówienie korzyści płynących z zastosowania metody
podstawowe zasady i technika ćwiczeń
ocena postawy ciała
anatomia mięśni tworzących „centrum”
zasady prowadzenia zajęć
wskazania i przeciwwskazania do ćwiczeń

b) część praktyczna:

pozycje wyjściowe do ćwiczeń
lekcje pokazowe i omówienie ćwiczeń wchodzących w ich skład oraz modyfikacje ćwiczeń dla osób z problemami z kręgosłupem, kolanami, biodrami czy barkami, warianty dla osób zaawansowanych i poczatkujących (w tym praca z osobami starszymi) oraz wersje z wykorzystaniem sprzętu
nauka angażowania mięśni „centrum” i mięśni dna miednicy
wykorzystanie elementów stretchingu i relaksacji w lekcji Pilates

Cel kursu:
Celem trzydniowego szkolenia Pilates jest przygotowanie kursantów do prowadzenia zajęć grupowych dla osób początkujących oraz opanowanie ćwiczeń, które można wykorzystać w terapii indywidualnej. Uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób zwiększyć u pacjentów ruchomość stawów, polepszyć elastyczność mięśni i ścięgien, zniwelować przykurcze oraz poprawić symetrię
ciała za sprawą stymulacji pracy tzw. „centrum” i wyrównania napięć mięśniowych. Kurs polecany fizjoterapeutom i instruktorom fitness.

Uczestnicy kursu otrzymują:

ogromny zasób wiadomości i umiejętności,
skrypt z ćwiczeniami i teorią
certyfikat uczestnictwa

Joanna Kmieć Nowakowska

Magister Wychowania Fizycznego AWF Wrocław, magister Fizjoterapii AWF Wrocław, dyplomowana instruktorka fitness i instruktorka odnowy biologicznej. Ukończyła wiele szkoleń metody Pilates i Cantienica, a w 2009 roku uzyskała tytuł The Pilates Coach. Absolwentka kursów i warsztatów fitness związanych z treningiem funkcjonalnym, wykorzystaniem sprzętów w różnych formach zajęć, ćwiczeniami siłowymi i aktywnością osób otyłych. W latach 2010-2011 brała udział w szkoleniach metody McKenzie – diagnozowanie i leczenie zespołów bólowych kręgosłupa i kończyn (moduły A,B,C,D).
Od ponad 10 lat pracuje w klubach fitness, w pracy łączy wiedzę z zakresu aktywności fizycznej i fizjoterapii na zajęciach grupowych oraz treningach personalnych. Głównie zajmuje się osobami po urazach, ze schorzeniami, kobietami w ciąży i seniorami. Uwielbia pracę z ludźmi, a jej pasją jest przekazywanie miłości do aktywności fizycznej innym.

Cena kursu – 900zł

  • Lubiane przez
Odpowiedź
0 W 8 kwietnia 2015

metoda Pilates neoReh

  • Lubiane przez
Odpowiedź
Anuluj
0 W 9 kwietnia 2015

Metoda Pilates neoReh

  • Lubiane przez
Odpowiedź
Anuluj
0 W 21 kwietnia 2015

Metoda Pilates neoReh

  • Lubiane przez
Odpowiedź
Anuluj

Metoda Pilates neoReh

  • Lubiane przez
Odpowiedź
Anuluj
0 W 10 czerwca 2015

metoda Pilates neoReh

  • Lubiane przez
Odpowiedź
Anuluj
Ładuj więcej odpowiedzi